Ana Sayfa Spor 31 Mart 2022 177 Görüntüleme

68. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor tertiplerinden biri olan “68. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül merasimi görkemli bir geceyle Wolkwagen Arena’da gerçekleştirildi. 

1954 yılından bu yana okuyucularının oylarıyla belirlenen “Sporun En İyileri”nde, bu yıl 2021’nin en başarılı isimleri kürsüye çıkıyor. Mükemmel gecenin sunuculuğunu Damla Uğurtürk ve Bay J yapıyor. 4 milyonun üstünde oy kullanılırken, bu iştirak rekor olarak tarihe geçti.

Spor tutkunlarının yakın takip ettiği ve heyecanla beklediği bu görkemli merasimde Yılın Sportmeni, Yılın Antrenörü, Gillette Venüs Yılın Bayan Atleti, Yılın Futbolcusu, Yılın Grubu, Yılın Çıkış Yapan Atleti ve Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu/Takımı olmak üzere toplam 7 kategorinin birincileri açıklanacak, ayrıyeten özel mükafatlar de sahiplerini buldu.

Geceye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding İdare Heyeti Lideri Yıldırım Demirören, Demirören Holding İdare Heyeti Üyesi Sinan Oktay, Demirören Holding İdare Şurası Üyesi Cemal Demirören, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Mete Belovacıklı, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya İdare Heyeti Lideri Tankut Turnaoğlu, TFF Lideri Nihat Özdemir, TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Uğur Erdener, Spor Toto Teşkilat Lideri Bünyamin Bozgeyik, Galatasaray Lideri Burak Elmas iştirak sağladı.

İŞTE KAZANANLAR

Yılın Çıkış Yapan Atleti: Alperen Şengün

NBA’de Houston Rockets forması giyen Alperen Şengün yılın çıkış yapan sportmeni oldu. TFF Lideri Nihat Özdemir, Alperen Şengün’ün babası Kemal Şengün’e mükafatı takdim etti. Kemal Şengün yaptığı açıklamada, “Bu mükafatı çocuğum için aldım. Gururluyum, memnunum. İnşallah ülkemizi en iyi biçimde temsil eder ve bizi gururlandırır” dedi. Toplantıya internetten bağlanan Alperen Şengün ise “Herkese merhaba. Bu türlü bir tertipte aday olmak gurur verici. Aranızda bulunmak çok isterdim. Ancak lig devam ettiği için orada olamadım. Her vakit bayrağım ve ülkem için en iyi biçimde çalışacağım” biçiminde konuştu.

Yılın Gillette Üzere Hareketi Mükafatı: Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut?

Tecrübeli teknik adamın mükafatını Tankut Turnaoğlu’nun elinden Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen aldı. Özgökçen mükafatı aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Konya müsamaha kenti. Fair-play hareketini atletlerimiz yaptı ancak biz yöneticiler olarak bunun yapılmasını istedik” dedi. 

Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya İdare Konseyi Lideri Tankut Turnaoğlu ise, “Biz olimpik anneler programında şunu söylüyoruz. Nizamlı spor yapabilmesi hayattaki muvaffakiyetin anahtarı. Babalara ve annelere çocuklarını spora erken başlatmalarını tavsiye ediyoruz. PNG olarak harcamalarımızın yüzde 15’ini spora yapıyoruz” açıklamasını yaptı. 

Gillette Yılın Futbolcusu Mükafatı: Hakan Çalhanoğlu

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır yaptığı açıklamada “En şiddetli kollardan biriydi. Dayanılmaz bir yarış oldu. Aslında hepsi hak ediyordu. Bu sefer kazanan A Ulusal Takımımız’ın yeni kaptanı Hakan Çalhanoğlu” dedi.

Milano’ya döndüğü için internet üzerinden geceye bağlanan yıldız futbolcu, “Almış olduğum bu ödül beni gururlandırdı. Türk halkına karşı sorumluluğum ne kadar büyük olduğunu bana hatırlattı. Bu ödül beni daha fazla motive edecek. Ödül alan tüm atletleri ve kadroları tebrik ediyorum” formunda konuştu.?

Otokoç 2. El Voleybolun Emniyetli Eli Mükafatı: Simge Aköz

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, “94 yıldır bedel yaratıyoruz. Otokoç İkinci El Markamızla uzun müddettir atlet ve sporcuyu destekliyoruz. Bayanın yanında olmak için toplumsal sorumluluk projesi yaptık. Bayanın önünde pürüz olan cam tavanları kaldırmak için hassaslık oluşturmaya çalıştık. Biz yola Bayan Ulusal Takımımız’ın emniyetli eli olarak çıktık. Her vakit sporun ve atletin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Otokoç 2. El Voleybolun Sağlam Eli Mükafatı bu yıl Simge Aköz’ün” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit forması giyen başarılı voleybolcu ise hislerini şöyle lisana getirdi: “Takım arkadaşlarım ismine bu mükafatı alıyorum. Umarım bu ödül, başarmaktan korkmayacak, bizi takip eden insanlara umut veren bir ödül olur. İnanılmaz hoş takviyeler alıyoruz. Muvaffakiyete bizler öncülük ediyoruz.” 

Yılın Paralimpik – Engelli Atleti / Ekibi: Ampute Futbol Ulusal Grubu

Mükafatı alan Ampute Ulusal Ekibi Kaptanı Bülent Çetin yaptığı açıklamada “Herkese iyi akşamlar. Darısı bu yıl İstanbul’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na” dedi.

Altınyıldız Classics Mükafatı: Mete Gazoz

Olimpiyat Şampiyonu olarak Türkiye’yi gururlandıran ulusal okçu Mete Gazoz mükafatı aldıktan sonra açıklama yaptı. Başarılı atlet, “Saha içinde yaptığımız hoş şeylerin akabinde sizlerin oylarıyla seçilmek gurur verici. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.  

McDonald’s Kırmızı-Beyaz Bayanlar Mükafatı: Necla Güngör

McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, mükafatı A Ulusal Bayan Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör’e takdim etti. Uçanlar yaptığı açıklamada “Tüm bayanları her ortamda destekliyoruz. Bayan adayların olması bizi çok keyifli etti. Varlığıyla birçok bayana örnek olan A Ulusal Kadro’nun birinci bayan teknik yöneticisi çok kıymetli hocamız sevgili Necla Güngör” dedi. Güngör ise şöyle konuştu: “Bu almış olduğum ödül çok bedelli. Antrenör olarak kendimi ispat ettim. Değerli McDonald’stan bu mükafatı alıyorum. Bayan futbolcuların ve bayan antrenörlerin yolu aydınlandı. Herkese çok teşekkür ediyorum.” 

?

Milka Yılın Kayak Sportmeni Mükafatı: Ada Göney 

Mükafatı alırken gözyaşlarını tutamayan Ada Göney, yaptığı açıklamada “Bugüne gelmemde hissesi olan aileme ve antrenörlerime çok teşekkür ediyorum. Milka ailesine takviyeleri için teşekkür ediyorum. Ailemde ulusal formayı giyen ikinci kişiyim” halinde konuştu. 

Gilette Venus Yılın Bayan Atleti Mükafatı: Busenaz Sürmeneli 

Olimpiyat Şampiyonu olarak göğsümüzü kabartan Busenaz Sürmeneli yaptığı açıklama “Ödülümü yeni Busenazlar yeni Yaseminler için alıyorum. Herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Old Spice E-Spor Mükafatı: Futbolist 

Namık Sevik Özel Mükafatı: İrfan Kurtulmuş

Namık Sevik Özel Ödülü’nü Milliyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Mete Belovacıklı, İrfan Kurtulmuş’a takdim etti. Belovacıklı yaptığı açıklamada “Bizim için Milliyet ailesi için özel manası var. Spor yayıncılığını değiştiren, dönüştüren bir isim. Bu müsabakaya yol gösteren isim. Kendisini rahmetle anıyoruz. PNG ve Gillette’e teşekkür ediyoruz.” İrfan Kurtulmuş “42 yıldır bu ailenin içindeyim. Demirören ailesine, Spor Müdürüm Tayfun Bayındır’a çok teşekkür ediyorum. Bu mükafatın benim için çok büyük manası var” halinde hislerini lisana getirdi.

Socios.com Taraftar Etkileşimi Mükafatı: Galatasaray Spor Kulübü

Mükafatı alan Galatasaray Spor Kulübü Lideri Burak Elmas yaptığı açıklamada, “Sayın Bakanım, hürmet kıymet konuklar bizler kulüpler olarak farklı alanlarda gelirler yaratmaya çalıştık. Socios’un bize çok büyük takviyeleri oldu. Merhum Liderimiz Mustafa Cengiz devrinde imzalandı bu muahede. Socios’a iştirakleri için teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarına da çok teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

AXA Sigorta Yılın Antrenörü: Giovanni Giudetti

Başarılı antrenör mükafatı aldıktan sonra şöyle konuştu: “Herkes bizi görüyor. Buz dağının ucunu görüyor. Altta çok değerli tertip var. Genç bayanların muvaffakiyetlerini kutlarım.” 

Yılın Grubu: A Ulusal Bayan Voleybol Grubu

Mükafatı takdim eden Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Marifet iltifata tabidir. Milliyet ailesini tebrik ediyorum. Türk sporu iyi yolda. Olimpiyatlarda bunu gördük. Tüm spor ailesini tebrik ediyorum. Yeni muvaffakiyetler Türk sporunun olacak. Bu noktada sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum” formunda konuştu. Osman Aşkın Bak, mükafatı TVF Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ’a takdim etti. Kaptan Simge Aköz “Türkiye’nin güçlü bayanlarını temsil ettiğimiz için çok memnunuz. Umarız muvaffakiyetin devamı gelir” dedi.

Üstündağ ise “Dile kolay, 68 yıl. Demirören ailesine teşekkür ediyorum. Yarın büyük derbi var. Vakıfbank-Fenerbahçe maçı. 1 Türk kadrosu Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak Bu büyük bir gurur. Bu hoş yürekli kızlarımızı cani gönülden kutluyorum” sözlerini kullandı.

Erdoğan Demirören Özel Mükafatı: Dünya Etnospor Federasyonu

Demirören Holding İdare Şurası Üyesi Sinan Oktay, Demirören Holding İdare Heyeti Üyesi Cemal Demirören mükafatı Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Hakan Kazancı’ya verdi. Sinan Oktay yaptığı açıklamada “Sayın Bakanım, kıymetli konuklar hoşgeldiniz. Bedelli paydaşlara çok teşekkür ediyoruz. Bu mükafatın bizim için değerli manası var. Farkındalık yaratan kuruma vereceğimiz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Hakan Çıkarı ise “Milliyet ailesine teşekkür ediyorum. Merhum Erdoğan Demirören’i bir kere daha rahmetle anıyorum” açıklamasını yaptı.

Yılın Atleti: Mete Gazoz

Yılın Sportmeni Tokyo’da Olimpiyat Şampiyonu olarak göğsümüzü kabartan Mete Gazoz seçildi. Mükafatı Gazoz’a takdim eden Bakan Kasapoğlu, “Çok özel gece, gurur gecesi. Bu vesileyle 68 yıldır bu hoş geleneği yaşatan herkesi hürmet ve şükranla anıyorum. Milliyet ailesini ve Demirören ailesini tebrik ediyorum. Merhum Erdoğan Demirören’i rahmet ve şükranla yad ediyorum. Sporun güç veren ruhuyla buradayız. Birbirinden bedelli atlet arkadaşlarımızla, yöneticilerimizle beraberiz. Tüm spor topluluğunu tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Her gün gayelerimizi daha üste taşıyoruz. Bilhassa her bir branşta olan argümanımız Tokyo’da bir umut verdi. Burada bulunan bu eşsiz toplulukla birlikte bu umudu birlikte büyüteceğiz. Türk sporu daha yükseklerde tekrar temsil olacak. Sporun tüm paydaşları bizler için değerli. Sporun basın işçilerini bu manada tebrik ediyorum. Daha güçlü, daha aydın yarınlara bu muvaffakiyetleri taşıyalım. Yılın atleti Mete Gazoz” açıklamasını yaptı.

Mete Gazoz hislerini şöyle lisana getirdi: “Benim için oy kullanan tüm insanlara teşekkür ederim. Olimpiyat şampiyonluğunu bir atletin tek başına başarabilme ihtimali yok. Bu muvaffakiyet için sizinle birlikte takıma gereksiniminiz var. Anneme, babama, antrenörlerime, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’ne çok teşekkür ederim.”  

 

Milliyet

instagram beğeni satın al
hack forum warez forum hack forum gaziantep escort gaziantep escort beylikdüzü escort Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bostancı escort ankara escort
tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum