Ana Sayfa Genel 12 Ekim 2021 50 Görüntüleme

iPhone 14 şekilleniyor! Her şey tamamıyla değişebilir

iPhone 14’ün iPhone 13 ailesine nazaran ‘daha radikal özelliklere’ sahip olacağı biliniyor. Bu sebeple iPhone 14 hakkında pek çok kişi şimdiden heyecanlanmaya başladı.

Daha evvel depolama tarafında en yüksek pahaya ulaşacağı söylenen telefon serisi için artık de tasarım tarafında yenilikler görülüyor. Yeni ortaya çıkan iPhone 14 imajlarında kamera dizaynının değişeceği görülüyor.

ÇENTİKLİ DİZAYNDAN KURTULUYOR OLABİLİR

Bilhassa iPhone 14 Pro modelinin sızdırılan manzaralarında Apple’ın çentikli dizayndan uzak bir ön kamera tecrübesi sunması bekleniyor. iPhone 13 serisiyle küçülen ön tarafta yer alan çentiğin küçüldüğünü aktaran Apple, iPhone 14 ile bu dizayndan vazgeçer mi bilmiyoruz fakat varsayımlara nazaran bu değişecek.

Öte yandan Apple, bu yıl azamî iPhone depolama alanını ikiye katlayarak 1 TB’a çıkardı ve gelecek yıl da birebirini yapabilir. Çinli site My Drivers’a nazaran , iPhone 14 olarak adlandırılacağını iddia ettiğimiz 2022 iPhone serisi, 2 TB’a kadar depolama alanı sunacak.

KÜÇÜK MODELİ GİDİYOR MAX GELİYOR

Daha evvel ortaya çıkan haberlerde iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max modellerinin gelecek yıl karşımıza çıkacağını öğrenmiştik. Küçük takısından vazgeçecek olan Apple, onun yerine Max olarak isimlendirilen çok daha büyük bir telefonla teknolojiseverlerin karşısına çıkacak üzere duruyor.

Gelecek yılki iPhone modellerinin ikisi 6.08 inç öteki ikisi 6.68 inç ekranlı modellerden oluşması bekleniyor. iPhone 13 Pro Max ile 1 TB depolama alanına kavuşan iPhone kullanıcıları, iPhone 14 Pro modellerinden birinde 2 TB’a ulaşacağı emniyetli kaynaklar tarafından varsayım ediliyor.

RAPORLAR ORTAYA ÇIKMIŞTI

Yayımlanan bir raporda Apple’ın NAND flash yonga üreticileriyle çalıştığını ve iPhone 14 için uygun maliyetli QLC (dört düzeyli hücre) NAND flash tahlilleri üretmeyi amaçladığını söyleyen DigiTimes’ın raporunu takip ediyor.

iPhone 14 için daha iPhone 13 tanıtılmadan kimi varsayımlar gelmişti. Çentikli dizayndan iPhone’un kurtulması bekleniyor olsa da şu anlık bu durumun kesin olduğunu söylemek mümkün değil. Lakin beklentilerin büyük oranda çentiğin ya büsbütün gideceği ya da çok küçüleceği tarafında olduğunu söylemek mümkün.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yorumu ise Apple’ın iPhone 14 için ekran tarafında yapacağı yeniliklerin artık günümüz ekran standartlarına yaklaşacağı tarafında oluyor.

EKRAN ALTI KAMERA TEKNOLOJİSİ EKLENEBİLİR

Öte yandan Jon Prosser ise iPhone 14 Pro Max modelinde ekran altı kameranın eklenebileceğini ön görüyor. Gelecek iPhone’da bilhassa tasarım noktasında büyük değişikliklerin olması bekleniyor.

Çentiksiz dizayna ek olarak kamera tarafında ise dışarı çıkık dizayndan vazgeçmesi beklenen Apple’ın bu sayede kamera lenslerinin çizilmesinin de önüne geçeceği belirtiliyor.

EKRAN BOYUTLARI ARTIYOR

Ekran deliği ile kullanıcıları karşılaması beklenen yeni iPhone 14’ün yıllardır istenileni 2022 yılında vereceği aktarıldı. Ekran boyutlarında da kıymetli bir artış olacak. Telefonlarda 6.08 inç ve 6.66 inçlik ekranlar konuşuluyor.

Dört farklı modelden ilerlemesi beklenen Apple’dan en azından devrimsel bir atılımı gelecek yıl beklememiz gerekiyor.

Küçük takısına sahip modele iPhone 14 ile elveda demeye hazırlanan Apple, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Max üzere modelleri karşımıza çıkartması bekleniyor.

iPHONE 13 SERİSİ TANITILMIŞTI

Her yıl eylül ayının ikinci haftası aktiflik düzenleyen ve bu aktiflikte yeni iPhone modellerini tanıtan Apple, bu aktiflikte de dikkat çeken atılımını yaptı. Bu kapsamda geçen yıl gecikmeli olarak tanıtılan iPhone 12’lerin tersine iPhone 13 ailesi tam vaktinde karşımıza çıkıyor.

Nilay Kamu/ milliyet.com.tr

Dikkat cazibeli açılış konuşmalarıyla bilinen Apple etkinliklerinde her yıl aygıtların değişik özelliklerine vurgu yapılıyor. Aktiflik direkt bir açılış ile başladı. Apple CEO’su Tim Cook Apple TV Plus’ın tanıtımını gerçekleştirdi.Apple’in iPad öteki aygıtlardan nasıl ayrıldığını aktaran Cook, aksesuarlarıyla yepisyeni bir iPad tecrübesinin sunulduğunu aktarıyor. iPadOS ile bir arada çok daha kararlı bir kullanım sunan Apple, 1 milyon uygulama ile tasarım gücünü kullanıcıların büsbütün denetimine veriyor.

BİRİNCİ OLARAK iPAD MODELLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARTTI

iPad’in yeni versiyonu aktiflik kapsamında tanıtan Apple, bu noktada orijinal bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. A13 Bioinc işlemcisi sayesinde yüzde 20 daha hızlanan iPad, Chromebook’lara oranla 3 kat daha süratli. Bu sayede çok daha iyi bir performans sunuluyor. Farklı tasarım uygulamalarıyla direkt uyumluluk sağlayan iPad, evvelki makine öğrenmelerine kıyasla çok daha ‘iyi ve hızlı’ öğreniyor.

iPhone 13′ Küçük’ün Türkiye fiyatları:

128 GB depolama alanına sahip versiyonu 10.999 TL

256 GB depolama alanına sahip versiyonu 11.999 TL

512 GB depolama alanına sahip versiyonu 13.999 TL

iPhone 13 Türkiye fiyatları:

128 GB depolama alanına sahip versiyonu 11.999 TL

256 GB depolama alanına sahip versiyonu 12.999 TL

512 GB depolama alanına sahip versiyonu 14.999 TL

iPhone 13 Pro’nun Türkiye fiyatları:

128 GB depolama alanına sahip versiyonu 15.999 TL

256 GB depolama alanına sahip versiyonu 16.999 TL

512 GB depolama alanına sahip versiyonu 18.999 TL

1 TB depolama alanına sahip versiyonu 20.999 TL

iPhone 13 Pro Max’in Türkiye fiyatları:

128 GB depolama alanına sahip versiyonu 17.999 TL

256 GB depolama alanına sahip versiyonu 18.999 TL

512 GB depolama alanına sahip versiyonu 20.999 TL

1 TB depolama alanına sahip versiyonu 22.999 TL

Yeni kuşak standart iPad modelinde 8 Megapiksellik art kamerasına ek olarak önde 12 Megapiksellik ultra geniş açılı bir kamera bulunuyor. 12 Megapiksellik ultra geniş açılı kamerası sayesinde çok daha iyi bir tecrübe sunuyor. Kamera tarafında eleştirilen Apple, iPad’e daha gelişmiş bir kamera tecrübesi sunmak için farklı uygulamaları destekliyor.

ÜÇ FARKLI RENK SUNULUYOR

Zoom üzere üçüncü parti uygulamaları bünyesinde entegre çalıştırabilen yeni jenerasyon iPad için birinci Apple Pencil takviyesini birinci kere sunuyor. Üç farklı renkte gelen 10.2 inçlik Retina ekranlı iPad, 64 GB depolama alanıyla birlikte 329 dolardan satışa sunulacak.

iPad’in Wi-Fi modelleri 3 bin 899 TL’den ve Wi-Fi Cellular modelleri de 5 bin 399 TL’den başlayan fiyatlara satışa çıkıyor. Küçük olmasına karşın sunduğu performans ile dikkatleri üzerine çeken iPad Küçük, çok daha küçük bir ekran dizaynıyla geliyor. Mor, pembe, sarı ve gri renkleriyle gelen yeni kuşak iPad 8.3 inçlik boyutuyla dikkat çekiyor.

500 nit parlaklık sunan aygıt, Touch ID’ye de sahip. Ekranın üstünde konumlandırılan bu tuşta dokunma tecrübesi de geliştirildi. 8.3 inçlik Liquid ekran ile kullanıcıları selamlayan aygıt, A15 Bionic işlemciyle yerini alıyor.

10 KAT DAHA SÜRATLİ BİR ŞARJ TECRÜBESİ SUNUYOR

Evvelki nesillere nazaran yüzde 40 oranında CPU, yüzde 80 oranında da GPU performansında artış sunuyor. Yeni bir level atlandığı söylenen aygıtın, USB C portuna sahip olduğu aktarılıyor. 10 kat daha süratli bir şarj tecrübesi demek olan USB C kontakları, çok daha süratli kontakları vadediyor.

iPad Mini’ye 5G takısı ekleyen Apple, çok daha süratli bir internet suratı da sunuyor. iPad Mini’nin Wi-Fi 5 bin 799 TL, Wi-Fi + Cellular modeli ise 7 bin 499 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Yeni kuşak iPad hem 64 GB hem de 256 GB versiyonlarıyla pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle satılıyor.

Tasarımsal olarak çok daha gelişmiş ve kompakt olarak sunulan iPad Mini’yle Apple Pencil ahengi da artırılmış. Çok daha süratli şarj olan kalem, daha uzun mühlet kullanım sunuyor. Önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak olan aygıt, kutusundan tam 20W süratli şarj aygıtıyla çıkıyor.  Yeni iPad Mini’nin başlangıç fiyatı 499 dolar olarak açıklandı.

AKILLI SAATTE ÇOK BİR DEĞİŞİM OLMADI

Akıllı saat tarafında uzun yıllardır liderlik koltuğunda oturan Apple, bu akşam düzenlediği aktiflikte yeni akıllı saat modelini de görücüye çıkarttı. Evvelki seriyle kıyaslandığında büyük radikal değişiklikleri içinde barındırmayan Watch Series 7, şık bir dizaynla bizleri karşılıyor.

Aktiflikte sıhhat tarafına epey fazla vurgu yapan Apple, bu noktada yeni jenerasyon akıllı saatini tanıttı. Akıllı saatin evvelki jenerasyona nazaran ekran boyutu tarafında büyüme ve yeni saat arayüzleriyle kullanıcıyla buluşacağını görüyoruz. Apple Watch Series 6’ya nazaran yüzde 20, Watch Series 3’e göreyse yüzde 50 daha büyük bir ekranla bizleri karşılayan yeni kuşak akıllı saat, çok daha parlak bir ekranla bizleri buluşturuyor.

Bildirileri çok daha büyük bir ekranda okumaya imkan sağlayan yeni kuşak Apple Watch, dinamik denetimlere de sahip. Arayüzde daha keyifli vakit geçirmeyi sağlayan bu ekran tecrübesi başka Apple Watch modellerine nazaran farkı çok daha hissediliyor.

8 DAKİKALIK ŞARJ İLE 8 SAATLİK KULLANIM

Batarya performansını yüzde 33 oranında geliştiren Apple 8 dakikalık şarj ile 8 saatlik bir kullanım performansı sunuyor. Toplamda 5 farklı renk ile sunulan akıllı saat, daha evvel de sızdırıldığı üzere yeşil rengini bünyesine dahil etti.

Watch Series 7’nin başlangıç fiyatı 399 dolar olacak. Apple iPhone 13 serisini resmen tanıttı. Daha evvelki sızıntılar ile adeta örtüşen ve beklentileri karşılayan telefon serisi dikkat çeken ayrıntıları da beraberinde getirdi.

iPHONE 13 SERİSİ RESMEN TANITILDI

Telefon serisinin tamamında ön tarafta yer alan çentik küçültüldü. Bilhassa iPhone 13 ve iPhone 13 Küçük’ün kamera kurulumunun çapraz olması farklı bir tasarım algısı yaratıyor. Telefonların yeniden tamamında ilişki noktası Lightning üzerinden sağlanıyor. IP68 sertifikasına sahip yeni serinin tamamı su geçirmiyor ve darbelere karşı çok daha güçlü ekranlar ile korunuyorlar. 

iPhone 13’ün tıpkı sızdırıldığı üzere olduğunu görüyoruz. 5 yeni renk ile gelen iPhone 13 ile Apple pembeyi bünyesine tekrar dahil etti. Yüzde 28 oranında daha parlak bir ekran sunan iPhone 13, 800 nitlik ekran parlaklığı ile çıtayı yükseltiyor. OLED XDR ekran ile kullanıcıları karşılayan iPhone 13, A15 Bionic işlemcisine sahip. Bu noktada geliştirilen yeni jenerasyon iPhone, çok daha iyi bir performans sunuyor.

İkili kamera kurulumuyla bizleri karşılayan iPhone 13, yüzde 47 oranında geliştirilmiş bir tecrübe sunuyor. 12 Megapiksellik bir kameraya sahip olan ana kamera geliştirilmiş sistemleri sayesinde çok daha iyi ve gerçekçi fotoğraflar ve görüntüler çekmeye imkan sağlıyor. Ultra geniş açılı kamerasında da 12 Megapiksel tercih eden Apple, burada da bozulmaları yüksek oranda azaltıyor.

Cinematic Mode’unu tanıtan Apple, çok daha iyi derinliğe sahip görüntüler çekmek için bu modu geliştirilmiş. iPhone 13’ün bu moduyla çekilen bir klibi yayımlayan Apple, hakikaten de dikkat çekmeyi başarıyor.

KAMERA TARAFINDA BİRKAÇ ADIM ÖNE ÇIKIYOR

Ayrıyeten bu mod sayesinde herkesin kendi ‘profesyonel’ görüntülerini çekmesi sağlanıyor. Bilhassa vurgu yapılan bu özellik, gelişmiş algoritmalar sayesinde kusursuz sonuçlar veriyor. Farklı nesnelere hareket etmeleri halinde odaklama yapabilen özellik, iPhone 13’ü başkalarından ayırıyor.

iPhone 13 Küçük isminden da anlaşılacağı üzere daha küçük bir yapıda kullanıcıları karşılıyor. Özellikler açısından iPhone 13 ile benzerlik taşıyan bu modelin en büyük avantajı elbet küçük boyutuna karşın güçlü özelliklere sahip olması.

ÇAPRAZ KAMERA HEYETİMİ GELDİ

Bu yıl tasarım tarafında değerli bir değişiklik ile bizleri karşılamayan Apple, iPhone 13 Mini’de 5.4 inçlik bir ekran boyutu tercih etti. iPhone 12 Küçük ile çapraz kamera suramı ile ayrılan aygıt birebir vakitte daha yeni ve güçlü bir işlemciyle bizleri karşılıyor.

Aygıtta yeni jenerasyon A15 Bionic işlemcisi yer alacak ve mmWave 5G dayanağının yanı sıra daha gelişmiş bir batarya ömrü sunuluyor. Telefon elbette iOS 15 ile kutudan çıkacak. iPhone 13 Mini’nin başlangıç fiyatı, 699 dolar olacak.

iPhone 13 Mini’nin bir büyük uzunluğu diyebileceğimiz iPhone 13 birebir vakitte standart model olarak da konumlandırılabilir. Küçük modeline nazaran daha büyük bir ekranla bizleri karşılayan bu telefon, tasarımsal olarak epey benziyor.

iPhone 13’te 6.1 inçlik boyutta bir ekran bizleri karşılıyor. Öte yandan ekran büyüdüğü için çentik küçülmesi çok daha iyi fark ediliyor. iPhone 13’te yer alan ön kamera özellikleri çok daha gelişmiş olduğu için kullanıcıları üzmeyecek üzere duruyor. Yeni bir sensör sistemi geliştiren Apple, kamera tarafında da epeyce tezli.

iPhone 13 Küçük ve iPhone 13 modellerinin ikisinde de ikili bir art kamera konseyimi bizleri karşılıyor. Çapraz formda konumlandırılan bu kameralar, telefonun tasarımsal açıdan iPhone 12 serisinden ayrılmasını da sağlıyor. iPhone 13’ün de 799 dolardan satışa sunulacağı aktarıldı.

iPHONE 13 PRO

Tasarımsal olarak epeyce şık görünen iPhone 13 Pro esasen 6.1 inçlik boyutuyla iPhone 13 ile birebir uzunlukta. Standart bir uzunluk ile gelen telefonun iPhone 13’ten ayrılan en büyük özelliği ise katiyetle gerisine eklenen bir kamera lensi.

Öte yandan şahane bir mavi rengiyle kullancıları karşılayan iPhone 13 Pro, Ceramic Shield ile bizleri karşılayan aygıt, A15 Bionic işlemcisiyle donatıldı. Aygıtta 120Hz ekran yenileme suratı bulunuyor ve 1000 nite kadar parlaklık sunuluyor.

iPhone 13 Pro ve Pro Max ikisinde de üçlü kamera konseyimi bulunuyor ve söylenene nazaran hayli profesyonel çekimler yapmaya imkan sağlıyor. Daha kalın ve ağır bir iPhone ile karşılaşıyoruz ve kamera çıkıntıları daha da belirginleşiyor.

Tasarımsal açıdan çok büyük değişimler geçirmeyen bu seride en büyük atılım elbet ‘çentiğin’ biraz daha küçülmesi oluyor. iPhone 13 Pro’da ise 1200 nitlere kadar parlaklık çıkıyor. Telefoto kamerasına ek olarak ultra geniş açılı bir kameraya da sahip olan iPhone 13 Pro, gece çekimlerinde, siyah beyaz çekimlerde ve gün ışığında çok daha ‘gerçekçi’ fotoğraflara ulaşılmasını sağlıyor. iPhone 13 Pro’nun başlangıç fiyatı 999 dolar olacak.

iPHONE 13 PRO MAX

iPhone 13 serisinin en büyük ve güçlü üyesi olan iPhone 13 Pro Max, devasa 6.7 inçlik boyutuyla bizleri karşılıyor. Aygıtta A15 Bionic işlemcisine yer veriliyor ve ekran tarafında tekrar 120Hz ekran yenileme suratı bizleri karşılıyor. Üçlü bir art kamera suramı bulunan telefonda, yüzde 18’lik bir batarya boyutu artışı bulunuyor.

Milliyet

hack forum warez forum hack forum gaziantep escort gaziantep escort beylikdüzü escort
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu